Ανάλυση και προγνωστικά για την αναμέτρηση Μόναχο 1860-Καρλσρούη, με την οποία ολοκληρώνεται το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής στη Β' Γερμανίας.

[ad id="32941"]

Μόναχο 1860-Καρλσρούη (21:15 - OTE Sport 2 HD)

Δυνατά μπήκε στον αγωνιστικό χώρο του Μπίλεφελντ η 1860 κι ευτύχησε να προηγηθεί με τον Βολφ μόλις στο 8ο λεπτό, όμως προοδευτικά έχασε την φρεσκάδα της και παραχώρησε τον έλεγχο του αγώνα στην Αρμίνια. Οι γηπεδούχοι πίεσαν τη βαυαρική άμυνα δημιουργώντας αρκετές επικίνδυνες φάσεις, ισοφάρισαν πέντε λεπτά πριν από την ανάπαυλα αλλά περιορίστηκαν σε αυτό παρά την αδιαμφισβήτητη υπεροχή τους. Η τέταρτη συνεχόμενη ισοπαλία (1-1) για την ομάδα του Μονάχου ήταν γεγονός, με αποτέλεσμα να παραμείνει η μοναδική ομάδα στην κατηγορία χωρίς νίκη και να βρίσκεται στην προτελευταία θέση του απευθείας υποβιβασμού. Το ποτήρι ξεχείλισε βεβαίως για τον προπονητή Φρόλινγκ ο οποίος αποτέλεσε παρελθόν, με τον έμπειρο Μπένο Μέλμαν να τον διαδέχεται στην τεχνική ηγεσία φιλοδοξώντας να επαναφέρει τα Λιοντάρια στον δρόμο των επιτυχιών, καθώς ακόμα και στην Allianz Arena έχουν πολύ φτωχή συγκομιδή (0-3-1). Ανασταλτικός παράγοντας πάντως για το ντεμπούτο του Μέλμαν είναι τα πάμπολλα προβλήματα απουσιών, τιμωρημένος ο χαφ Νταγκενέκ, τραυματίες ο αριστερός μπακ Μπαντόφσκι, ο φορ Χάιν και ο εξτρέμ Ράμα.

* 4 σερί γκολ/γκολ.

Μάλλον κόντεψε να κοιμηθεί όποιος παρακολούθησε τον αγώνα ανάμεσα σε Καρλσρούη και Φράιμπουργκ πριν τη διακοπή, καθώς για 89 λεπτά ελάχιστα ενδιαφέροντα συμβάντα είχαμε στο χορτάρι. Στο τελευταίο τετράλεπτο όμως το ματς πήρε φωτιά, με τους φιλοξενούμενους να παγώνουν το γήπεδο ανοίγοντας το σκορ αλλά οι μπλε δεν το έβαλαν κάτω και με την κεφαλιά του Μαντσόν από καταπληκτική σέντρα του Τόρες ισοφάρισαν για το τελικό 1-1. Τρίτη σερί ισοπαλία και η κατάσταση είναι σαφώς απογοητευτική αφού η Καρλσρούη βρίσκεται στη θέση των μπαράζ υποβιβασμού κι ενώ ελάχιστους μήνες πριν έδωσε μπαράζ για την άνοδο στη Μπουντεσλίγκα χάνοντας στις λεπτομέρειες από το Αμβούργο. Η απώλεια του αναντικατάστατου Χένινγκς μάλλον ήταν πολύ μεγάλη και ο προπονητής Καουτζίνσκι ανακοίνωσε πως το καλοκαίρι θα αποχωρήσει από το σύλλογο μετά από έξι ολόκληρα χρόνια. Μία νίκη, μια ισοπαλία και τρεις ήττες είναι η εκτός έδρας συγκομιδή μέχρι τώρα, εκτός ο μέσος Μέφερτ, αμφίβολος ο δικός μας Διαμαντάκος.

* Η Καρλσρούη δέχτηκε τουλάχιστον ένα γκολ σε όλες τις εξόδους της.

Εκτίμηση: Όπως έδειξε και το πρόσφατο παράδειγμα της Πάντερμπορν, η αλλαγή προπονητή σχεδόν πάντα έχει ευεργετικά αποτελέσματα σε μία ομάδα, όμως οι πολλοί τραυματισμοί με κρατούν από το να ποντάρω στον άσσο. Προτιμότερο το σενάριο του goal/goal (1,87 στον stoiximan), με τη 1860 να μετράει 4 συνεχόμενα και την Καρλσρούη 3.

O Stoiximan, όντας σταθερά δίπλα σας, προσφέρει πληθώρα επιλογών προκειμένου να κάνετε εύκολα και άφοβα καταθέσεις και αναλήψεις!

Εάν δεν έχεις λογαριασμό και θέλεις να ανοίξεις, πάτα ΕΔΩ!