Με έξι αγώνες συνεχίζεται η δράση στον μαγευτικό κόσμο του NBA. Στο σημερινό κουπόνι υπάρχουν φαβορί τα οποία και θα υποστηρίξουμε.

Τα χθεσινά προγνωστικά της στήλης μας πήγαν πολύ καλά αφού πέρασαν οι τρείς απο τις τέσσερις προτάσεις, αλλά και το ρίσκο μας για την νίκη των Spurs επι των Nets με 21+ πόντους. To σημείο που δεν πέρασε ήταν η νίκη των Bulls με -2,5 πόντους.

Στα αγωνιστικά τώρα έγινα ματσάρες. Νίκη στην διπλή παράταση για τους Thunder που βρέθηκαν ακόμα και με 18 πόντους πίσω στην έδρα των Μagic. Tρελή εξέλιξη στον αγώνα με τρίποντα και buzzer beater. Εντυπωσιακός ήταν και αγώνας των Pistons ενάντια στους Bulls. Πόντο - πόντο πήγαιναν οι δύο ομάδες, και στο τέλος έλυσαν τις διαφορές τους στην παράταση, με τους Piston να πέρνουν το ροζ φύλλο αγώνος. Εκπληκτικός ο Γιάννης Αντετοκούμπο με 27 πόντους και 9 ριμπάουντ που όμως δεν ήταν αρκετοί για να χαρίσουν την νίκη στην ομάδα του.

ΤΟP-10 30/10

Πάμε και στους σημερινούς μας αγώνες όπου θα προσπαθήσουμε να δούμε τι μπορούν να μας προσφέρουν στοιχηματικά.

NEW ORLEANS PELICANS-GOLDEN STATE WARRIORS

Οι δύο ομάδες τέθηκαν αντιμέτωπες και στην πρεμιέρα του πρωταθλήματοςστην έδρα των Warriors με την παρέα του Curry να παίρνει τη νικη με 111-95.

Οι Pelicans δεν άρχισαν καθόλου καλά αφού γνώρισαν την ήττα και στους δύο αγώνες που έδωσαν και μάλιστα με διψήφιο αριθμό. Ο Anthony Davis κουβαλά στην πλάτη του την ομάδα όμως δεν είναι αρκετός. Στον αγώνα με τους Blazers ήταν ο πρώτος σκόρερ της ομάδας με 26 πόντους ενώ είχε και ριμπάουντ.

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια για τους Warriors. Πέρασαν εύκολα και απο την έδρα των Rockets με τελικό σκόρ 92-112. Πρώτος σκόρερ για την ομάδα δεν ήταν άλλος απο τον Curry με 25 πόντους.

Εκτίμηση: Αναμένεται να τριτώσει το καλό για τους Warriors. Oι Pelicans δεν είναι σε θέση να απειλήσουν, ούτε στην έδρα τους, αυτή την ομάδα. Θεωρώ υψηλό όριο το 212,5 που δίνουν για το over και έτσι θα πάμε με την νίκη των Warrios. Το -4,5 στην stoiximan.gr έχει πολύ καλή απόδοση.

MEMPHIS GRIZZLIES-BROOKLYN NETS

Μία ήττα και μία νίκη για τους γηπεδούχος απο Cavaliers και Pacers αντίστοιχα. Πέτυχαν 20 πόντους το τελευταίο τετράλεπτο στον αγώνα στην Ιντιάνα και γύρισαν το παιχνίδι. Πρώτος σκόρερ ήταν o Mark Gasol με 20 πόντους, ο οποίος μετά τον αγώνα δήλωσε '' Τα 5 τελευταία λεπτά ήταν εντυπωσιακά, όταν παίζουμε καλά στην άμυνα, η επιθεσή μας βελτιώνεται ακόμα περισσότερο''.

Οι Nets αναζητούν την πρώτη τους νίκη μετά απο δύο αγώνες. Παρά το γεγονός ότι πήγαν προηγούμενοι στο σκορ, στον αγώνα με τους Spurs στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχαν μόλις 28 πόντους και ήρθε φυσιολογικά η ήττα σε μία ομολογουμένως δύσκολη έδρα.

Εκτίμηση: Grizziels  με κλειστά τα μάτια. Το -12,5 είναι σε πολύ καλή τιμή στην stoiximan.gr

Aυτά για σήμερα. Δύο σημεία με πολλές πιθανότητες να περάσουν.