• Κωδ. ΟΠΑΠ: 1243
  • Προϊστορία Βαλενσιέν - Τουρ Στα 8 τελευταία τους ματς, ο απολογισμός είναι: 5 νίκες η Τουρ - 1 νίκη η Βαλενσίεν - 2 ισοπαλίες

Βαλενσιέν

Κατάσταση Ομάδας

Μπορεί να βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο στο 1ο ημίχρονο, αφού πήγε στα αποδυτήρια με το εις βάρος της 3-1, όμως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη, καθώς στην επανάληψη έκανε την ολική ανατροπή, επικρατώντας δίκαια με 4-3 εκτός έδρας της Ορλεάν! Το ηλεκτροσόκ από την ξαφνική απόλυση του Χιτζιμπέγκιτς, έδειξε λοιπόν να της κάνει καλό, καθώς έβαλε τέλος στο αρνητικό σερί 2 αγωνιστικών που μετρούσε. Σήμερα στον πάγκο της για δεύτερο διαδοχικό ματς θα καθίσει ο υπηρεσιακός Ραμπυέλ, ενώ σύντομα αναμένεται η έλευση του νέου προπονητή, με τον Ρέι που ήταν πέρσι στον πάγκο της Παρι FC, να είναι το μεγάλο φαβορί μετά και το όχι του Κορέα στην πρόταση της Βαλενσιέν να αναλάβει.

Απουσίες

Εκτός λόγο τιμωρίας οι Ραμαρέ και Τιάγκο, ενώ εκτός λόγο τραυματισμού είναι ο Σαρλ.

Bet Info

4 από τις 6 τελευταίες αναμετρήσεις της, έχουν λήξει στο Over 2.5.

Τουρ

Παρά την μαχητική εικόνα που παρουσίασε, για ακόμη ένα ματς φέτος προδόθηκε από την κάκιστη αμυντική της λειτουργία, γνωρίζοντας τελικά την εντός έδρας ήττα με 2-1 από την Μπρεστ. Η ήττα αυτή έδωσε συνέχεια στο τραγικό σερί που τρέχει η ομάδα του Ζουνεκέν από την αρχή του πρωταθλήματος, καθώς τα μοναδικά θετικά αποτελέσματα που έχει αποσπάσει μέχρι τώρα είναι 2 ισοπαλίες!

Απουσίες

Χωρίς σοβαρές απουσίες θα παραταχθεί σήμερα η Τουρ.

Bet Info

Διαθέτει την χειρότερη επίθεση, αλλά και την 2η χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, έχοντας σκοράρει μέχρι στιγμής μόλις 5 τέρματα, ενώ έχει δεχθεί 21!