• Στάδιο: José María Martín Carpena
  • Χωρητικότητα: 11.300

Ουνικάχα

Κατάσταση Ομάδας

H Oυνικάχα Μάλαγα διανύει μια πολύ καλή περίοδο με δεδομένο την δυναμική της, μετρώντας τρεις νίκες μέχρι στιγμής στη διοργάνωση. Οι Ισπανοί έρχονται από σερί δύο νικών, με τελευταίο θύμα τον Ερυθρό Αστέρα, ο οποίος δεν πρόβαλε κάποια αντίσταση. Οι πράσινοι πήραν εύκολα τη νίκη με 79-65, με τον Νέντοβιτς να κάνει εξαιρετική εμφάνιση, σημείωνοντας 17 πόντους σε 21 λεπτά συμμετοχής. Πάντως η ομάδα Πλάθα έχει γνωρίσει μόλις μία φορά την ήττα, σε εντός έδρας παιχνίδι.

Απουσίες

Ο Ισπανός τεχνικός δεν αντιμετωπίζει προβλήματα με το ρόστερ του.

Ζαλγκίρις

Η Ζαλγκίρις Κάουνας πραγματοποιεί άλλη μία πολύ καλή χρονιά υπό τις οδηγίες του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους, μετρώντας τρεις νίκες μέχρι στιγμής στην διοργάνωση. Οι φιλοξενούμενοι έρχονται από ένα μεγάλο διπλό, καθώς επικράτησαν επί της Αρμάνι Μιλάνο στην Ιταλία με 94-62, παίζοντας ιδανικό μπάσκετ, δίχως να συναντήσουν κάποια αντίσταση.  Οι Λιθουανοί θέλουν να ξεκινήσουν ένα θετικό σερί και σήμερα έχουν την ιδανική ευκαιρία για να το κάνουν.