• Ημερομηνία: 13/10/2017
  • Ώρα: 21:30
  • Στάδιο: AFAS-stadion Achter de Kazerne
  • Χωρητικότητα: 13.213
  • Προϊστορία Μαλίν - Άντερλεχτ Απο μια ισοπαλία οι δύο ομάδες και τρείς ήττες στα πέντε πιο πρόσφατα μεταξύ τους ματς ανεξαρτήτως έδρας.

Μαλίν

Κατάσταση Ομάδας

Mετά την ήττα της απο την Μπρίζ, παραμένει αήττητη σε τρία παιχνίδια για όλες τις διοργανώσεις (2-1-0) δείχνοντας πως ανεβαίνει. Η βαθμολογία της πάντως παραμένει πενιχρή, έχοντας οκτώ μόλις βαθμούς έπειτα απο έξι αγωνιστικές (1-5-3) ενώ χαρακτηριστικά πανηγύρισε πρόσφατα την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα επικρατώντας με 2-0 επί της Σίντ Τρούιντεν. Πρίν τη διακοπή πάντως αρνήθηκε την ήττα στην έδρα της αρκετά καλής φέτος Μουσκρόν καθώς γύρισε τούμπα το 2-0 του πρώτου μέρους. Πιο συγκεκριμένα στο 69′ ο Μάθιους αστόχησε απο την άσπρη βούλα αλλά επτά λεπτά αργότερα ο Σχούφς μείωσε σε 2-1. Στο 92ο λεπτό όμως, ο Κομπό εκμεταλλευόμενος την ασίστ του Κόσεμανς ισοφάρισε με την εμφάνιση της στην επανάληψη να είναι η καλύτερη της στο πρωτάθλημα ως τώρα!

Bet Info

4/5 under 2.5 στα τελευταία ματς πρωταθλήματος ως τώρα.

Άντερλεχτ

Στο πλαίσιο της ένατης αγωνιστικής του βελγικού πρωταθλήματος η ομάδα των Βρυξελλών κατάφερε να πάρει το τρίποντο χάρη σε γκολ του Ονιεκούρου στο 89ο λεπτό και έφτασε τους 15 βαθμούς και την έβδομη θέση. Έτσι, οι «Αντερλεχτουά» πήραν το ντέρμπι και ανέκαμψαν ψυχολογικά για τη συνέχεια σε μια πολύ δύσκολη εκκίνηση ως τώρα σε όλες τις διοργανώσεις. Είχε προηγηθεί η ευρωπαϊκή τριάρα απο την Σέλτικ στο Champions League, στον όμιλο είναι ουραγός χωρίς βαθμό στις πρώτες δύο αγωνιστικές στις οποίες δεν έχει καν…γκολ (0-6 κατά της τα τέρματα).