• Προϊστορία Κροτόνε - Μπολόνια 4/4 no goal στις συναντήσεις τους στον Κροτώνα.
  • Αποτέλεσμα 1ου Γύρου Μπολόνια-Κροτόνε 2-3

Κροτόνε

Κατάσταση Ομάδας

Γνώρισε τη συντριβή (4-1) στο Τορίνο από την ομώνυμη ομάδα έχοντας σαν μοναδική αναλαμπή το γκολ του Φαραόνι στις καθυστερήσεις κι ενώ το σκορ ήταν 3-0 ήδη από το ημίχρονο. Η πέμπτη ήττα στις έξι τελευταίες αγωνιστικές χειροτέρευσε ακόμα περισσότερο το κλίμα στο εσωτερικό της ομάδας του ιταλικού νότου αλλά τη χωρίζουν μόλις δύο βαθμοί από τη σωτηρία κι έτσι είναι αναγκαίο να επιστρέψει η αυτοσυγκέντρωση και φυσικά θετικά αποτελέσματα. Το κακό είναι πως για ακόμα ένα ματς θα είναι σημαντικές οι απουσίες, 4-4-7 με 9/15 under ο απολογισμός μπροστά στο κοινό της Κροτόνε.

Απουσίες

Σίμιτς (Α), Ίσκο (Μ), Ναλίνι (Ε) και Μπούντιμιρ (Ε).

Bet Info

Η εστία της παραβιάστηκε και στις 9 τελευταίες αγωνιστικές.

Μπολόνια

Αιφνιδίασε την Ρόμα ανοίγοντας το σκορ με τον Πούλγκαρ στο 18′, στη συνέχεια περιορίστηκε στην άμυνα αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της μένοντας τελικά στο 1-1 κόντρα στους τζιαλορόσι. Θετικό το αποτέλεσμα φυσικά, όπως και το προηγούμενο παρόμοιο στην έδρα της Λάτσιο, με τους ροσομπλού να βρίσκονται στα μέσα της κατάταξης και χωρίς ιδιαίτερη βαθμολογική στόχευση μέχρι το φινάλε της σαιζόν αφού ούτε πρόκειται να κινδυνεύσουν αλλά ούτε φυσικά και να κυνηγήσουν την έξοδο στην Ευρώπη. 5-1-8 με 7 under-7 over ο εκτός έδρας απολογισμός τους.