• Προϊστορία Κολωνία - Μπάγερ Λεβερκούζεν Πολύ καλή η παράδοση της Μπάγερ στην Κολωνία (1-4-6).
  • Αποτέλεσμα 1ου Γύρου Μπάγερ Λεβερκούζεν-Κολωνία 2-1

Κολωνία

Κατάσταση Ομάδας

Το πάλεψε όσο μπορούσε στη Βρέμη, όμως η γηπεδούχος Βέρντερ ήταν ανώτερη και την επικράτησε σε ήττα (3-1), με το τέρμα του Οζάκο στο 58′ να φέρνει το ματς στα ίσα μόνο για πέντε λεπτά, ενώ κυνηγούσε το σκορ ήδη από το 33′. Ολοένα και απομακρύνεται το όνειρο της σωτηρίας για τους Τράγους, στους οχτώ βαθμούς η διαφορά από τη σωτηρία και σήμερα ουσιαστικά παίζουν ένα από τα τελευταία τους χαρτιά μπας και καταφέρουν τουλάχιστον να πλασαριστούν στη θέση των μπαράζ (με τον τρίτο της Τσβάιτε). Δε βοηθούν το συγκρότημα του Ρούτενμπεκ ούτε οι επιδόσεις ενώπιον του κοινού της ομάδας (2-3-8 με 7/13 over).

Απουσίες

Δεν παίζουν οι Γκιρασί (Ε), Γιόγιτς (Μ) και Σόρενσεν (Α).

Bet Info

7 συνεχόμενα γκολ/γκολ, τα 4 σε συνδυασμό με over 3,5.

Μπάγερ Λεβερκούζεν

Ήταν ανώτερη από την αρχή μέχρι το τέλος του ντέρμπυ της περασμένης αγωνιστικής κόντρα στη Γκλάντμπαχ, αξιοποίησε την υπεροχή της αυτή με δύο τέρματα (Αλάριο, Μπραντ), ένα σε κάθε 45λεπτο και δικαιότατα πήρε τη νίκη (2-0). Τρίτο τρίποντο σε τέσσερις αγωνιστικές για τις Ασπιρίνες που έχουν εδραιωθεί στην πρώτη τετράδα κι εκεί θέλουν να τερματίσουν, το σημερινό παιχνίδι βέβαια ελλοχεύει κινδύνους και η παρέα του Ρέτσου δεν πρέπει να υποτιμήσει την Κολωνία, ομάδα αξιόλογη που παίζει τα ρέστα της για την παραμονή. Θα μπορούσε να είναι καλύτερη η εκτός έδρας συγκομιδή (6-4-3 με 8/13 over).