• Προϊστορία Γιουβέντους - Σαμπντόρια Η Ντόρια σκόραρε στις 7 από τις 8 πιο πρόσφατες επισκέψεις της στο Τορίνο.
  • Αποτέλεσμα 1ου Γύρου Σαμπντόρια-Γιουβέντους 3-2

Γιουβέντους

Κατάσταση Ομάδας

Όλος ο κόσμος έμεινε με το στόμα ανοιχτό στην επική προσπάθεια της Γιουβέντους να ανατρέψει το 0-3 του πρώτου αγώνα κόντρα στη Ρεάλ, με τους μπιανκονέρι να φτάνουν μία ανάσα από το παρόμοιο σκορ και την παράταση αλλά λόγω μίας αμφισβητούμενης διαιτητικής υπόδειξης να μην τα καταφέρνουν. Τέλος λοιπόν στα όνειρα για ακόμα έναν τελικό Τσάμπιονς Λιγκ και στροφή στο πρωτάθλημα, εκεί που η Μεγάλη Κυρία προέρχεται από τη δύσκολη επικράτηση στην έδρα της ουραγού Μπενεβέντο με σκορ 2-4 που τη διατήρησε στο +4 από τη δεύτερη Νάπολι. Σχεδόν άψογη η συμπεριφορά των μπιανκονέρι μπροστά στο κοινό τους (13-1-1 με 9/15 over).

Απουσίες

Eκτός ο Μπαρτσάλι (Α), μάλλον και ο Μπερναντέσκι (Ε).

Bet Info

Δέχτηκε γκολ και στις 4 τελευταίες αγωνιστικές της υποχρεώσεις.

Σαμπντόρια

Μέτρια η απόδοση της στο ντέρμπυ της πόλης με την Τζένοα, στο πρώτο ημίχρονο έπαιξε πολύ συντηρητικά, στην επανάληψη ήταν καλύτερη δημιουργώντας ευκαιρίες αλλά τελικά αρκέστηκε στο βαθμό της ισοπαλίας (0-0). Οι μπλουτσερκιάτι βρίσκονται στην όγδοη θέση της κατάταξης και καλούνται να βρουν άμεσα τρίποντα εάν θέλουν να κερδίσουν ένα εισιτήριο για το Γιουρόπα Λιγκ της επόμενης περιόδου, ασφαλώς και η σημερινή τους αποστολή στο Allianz Stadium είναι εκ προοιμίου πολύ δύσκολη αλλά πρέπει να προσπαθήσουν για να πάρουν βαθμό/βαθμούς. 4-3-8 με 11/15 over ο φτωχός απολογισμός μακριά από τη Γένοβα.