• Προϊστορία Χέρενφεν - Ντεν Χάαγκ 13-7-7
  • Αποτέλεσμα 1ου Παιχνιδιού Ντεν Χάαγκ-Χέρενφεν 1-2

Χέρενφεν

Κατάσταση Ομάδας

Μάλλον της ταιριάζουν τα εκτός έδρας παιχνίδια της Χέρενφεν φέτος, αφού χωρίς την πίεση από την εξέδρα έχει καλύτερα αποτελέσματα. Όπως και το περασμένο Σάββατο, όπου επιβλήθηκε στο γήπεδο της Φένλο με 2-0. Έδρασε στο δεύτερο ημίχρονο, όπου σκόραρε και τα δύο τέρματα της επικράτησης, αφού στάθηκε τυχερή στο πρώτο ημίχρονο, με το χαμένο πέναλτι των αντιπάλων. Οι «καρδούλες» διεύρυναν το αήττητο τους σερί στις τέσσερις αγωνιστικές και στόχος τους είναι η έκτη θέση, που θα βρεθούν με νίκη σήμερα απέναντι στην Ντεν Χάαγκ έστω και προσωρινά.

Απουσίες

Νοκ άουτ στην Χέρενφεν ο γκολκίπερ Χαν, ο αμυντικός μέσος Σαρς και ο μέσος Έντεγκααρντ.

Bet Info

Απόλυτη ισορροπία στα εντός έδρας παιχνίδια της έχει η Χέρενφεν μέχρι στιγμής (5-5-5).

Πιθανή ενδεκάδα Χέρενφεν (4-3-3): Χάνσεν – Βούντενμπεργκ, Πιέριε, Χεγκ, Ντάμφρις – Φλαπ, Μπρούινς, Τόρσμπι – Ζένελι, Κομπαγιάσι, Γκοχανεϊζάντ

Ντεν Χάαγκ

Επιστροφή στις νίκες μετά από δύο αγωνιστικές για την Ντεν Χάαγκ, επικρατώντας εντός έδρας της ουραγού Τβέντε με 2-1. Μπορεί να έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ, αλλά δεν το έβαλε κάτω και γύρισε την εις βάρος της κατάσταση στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης. Συνεχίζει να συγκατοικεί με την Χέρενφεν στους 43 βαθμούς, ενώ απέχει στο -2 από την έκτη Φίτεσε. Μεγάλο τεστ βέβαια το σημερινό με αντίπαλο μια ομάδα πάντα υπολογίσιμη και ικανή μπροστά στο κοινό της. Για το τέλος υποδέχεται την Αϊντχόφεν και παίζει εκτός με την Ρόντα.

Απουσίες

Εκτός για την Ντεν Χάαγκ ο βασικός γκολκίπερ Ζβίνκελς, ενώ παραμένουν εκτός οι εξτρέμ Κίσνα, Μπέκερ.