• Στάδιο: Mediolanum Forum
  • Χωρητικότητα: 12.700

Αρμάνι Μιλάνο

Κατάσταση Ομάδας

Δεν συνεχίστηκαν οι καλές εμφανίσεις για τους Ιταλούς. Μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό, όπου τους σταμάτησε το σερί των 2 νικών, ήρθε και αυτή από την Εφές. Όλα κρίθηακν στο τελευταίο 5λεπτο του ματς. Εκεί, οι Τούρκοι έπαιξαν εξαιρετική άμυνα περιορίζοντας την ομάδα του ιταλού μόδιστρου, στους 7 πόντους! Κάπως έτσι, οι Μιλανέζοι έπεσαν στον πάτο της βαθμολογίας με 3-7.

Απουσίες

Όλοι μέσα πλην των γνωστών παουσιών, Γκάουντλοκ και Γιανγκ.

Κίμκι

Τα χαμόγελα επέστρεψαν στις τάσεις της Κίμκι, μετά το τέλος που έβαλε στο αρνητικό σερί των 3 ηττών. Κόντρα στη Μπάμπεργκ, όλα κρίθηκαν στα τελευταία λεπτά και χάρις τον ηγέτη της, Σβεντ. Ο Ρώσος σούπερ σταρ, σημείωσε 5 προσωπικούς πόντους στις τελευταίες επιθέσεις και (σε συνδυασμό με ένα καλάθι του Χανεϊκατ) κάπως έτσι πήραν τη νίκη οι Μοσχοβίτες. Πλέον, βρίσκονται στην 6η θέση παρέα με τη Μακάμπι στο 6-4.