Μετά απο ενα ΣΚ που τα πήγαμε εξαιρετικά σε Βέλγιο και Ολλανδία με πολλές επιτυχίες και κυρίως στα μεγάλα πονταρίσματα μας, αλλά και κόντρες που...βγήκαν επιστρέφουμε σε mood...ευρώπης!

Γράφει ο Νάσος Γρυπαίος

Αφού λοιπόν και επιτυχίες είχαμε και το αρνί πήγε κάτω, πάμε να δούμε τα δεδομένα μας για την Τρίτη που εχει άρωμα champions league!

Το μεγάλο ματς που ξεχωρίζει είναι αναμφιβολα το Ρεάλ-Μπάγερν. Στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση στο Μόναχο οι Βαυαροί μπήκαν καλύτερα στο ματς, σκόραραν στο 25ο λεπτό με τον Βιδάλ που εν τέλει ήταν και ο μοιραίος των γηπεδούχων αφού αστόχησε απο την άσπρη βούλα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Σαν να μην έφταναν ολα αυτά η Ρεάλ με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους ισοφάρισε και στο 60ο λεπτό οι Γερμανοί έμειναν με παίκτη λιγότερο με την ομάδα της Μαδρίτης να παίρνει τη νίκη στο 77' με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Ρονάλντο! Τώρα βέβαια θα είναι μια εντελώς διαφορετική αναμέτρηση και κανείς δεν μπορεί να θεωρήσει την πρόκριση της Ρεάλ δεδομένη. H Μπάγερν θα ανοιχτεί σίγουρα για το γκολ που θα τη βάλει για τα καλά στο κόλπο της πρόκρισης και θέλει τουλάχιστον δυο, η Ρεάλ αν βρεί χώρους τιμωρεί χωρίς οίκτο και αμφότερες εχουν προβλήματα στα στόπερ (Βαράν, Πέπε για τη Ρεάλ σίγουρα και με αμφίβολους Χούμελς, Μπόατενγκ απο την μεριά της Μπάγερν). Στην έδρα τους οι γηπεδούχοι θα θελήσουν να κλειδώσουν τη πρόκριση και με τη συμβολή της Μπάγερν αναμένεται να χορτάσουμε γκολ και θέαμα. Εδώ θα πάω με το 4-6 γκολ στο 2.30 της stoiximan μιας και το θεωρώ ίσως το μοναδικό value bet με την πτώση των αποδόσεων να είναι διαρκής και συνεχόμενη!

Απο την Μαδρίτη μεταφερόμαστε στο Λονδίνο εκεί που η Λέστερ υποδέχεται την Ατλέτικο Μαδρίτης. Στο πρώτο ματς, οι γηπεδούχοι ήταν ξεκάθαρα καλύτεροι και έπαιξαν μονότερμα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα. Το τελικό 1-0 επιτρέπει στους Αγγλους να μπορούν να συνεχίσουν να πιστεύουν, αλλά και στους νικητές του πρώτου ματς, της Ατλέτικο, ότι θα παίξουν το αγαπημένο τους παιχνίδι που περιλαμβάνει καθαρή την εστία τους και...κόντρα!

Σίγουρα το πρώτο διάστημα του ματς θα είναι... συγκρατημένο. Αμφότερες δεν θα ανοιχτούν απο νωρίς, οι γηπεδούχοι με ενα γκολ φέρνουν την πρόκριση στα ίσια και οι φιλοξενούμενοι θέλουν να διατηρήσουν το υπέρ τους 1-0 και έχουν το know how. Δύσκολη η μαντεψιά εδώ, ωστόσο θαρρώ πως αμφότερες θα παραταχτούν με το μυαλό τους στο πως θα αποφύγουν το να δεχτούν γκολ, συνεπώς θα ακολουθήσω την επίτευξη κάποιου τέρματος μετά το 28ο λεπτό σε απόδοση 2.08 στη stoiximan.

Καλή μας επιτυχία και ραντεβού το βράδυ της Τρίτης σε τούτη τη γωνιά!