Το άρθρο δημοσιεύτηκε στις 20/04/2017 στις 21:56.

Ώρα: 21:30
Στάδιο: Ghelamco Arena
Χωρητικότητα: 20,000

Προϊστορία Γάνδη - Οστάνδη

Απο δυο νίκες εχουν οι δυο ομάδες και μια ισοπαλία στα πέντε πιο πρόσφατα μεταξύ τους ματς ανεξαρτήτως έδρας.

Κατάσταση Ομάδας

Πολύ θετικό το ξεκίνημα της Γάνδης στα πλέι οφ ως τώρα καθώς μετρά δυο νίκες και μια ισοπαλία, συνεπώς είναι αήττητη. Το γκολ του Κουμπό στο 23' στάθηκε αρκετό για να δώσει τη νίκη στην ομάδα του, παρά το γεγονός πως το πιο δίκαιο αποτέλεσμα για το ματς θα ήταν η ισοπαλία. Έχει βγάλει ήδη ενα δύσκολο πρόγραμμα με δυο ντέρμπι στα οποία δεν ηττήθηκε ενώ πέρασε κι απο την έδρα της Σαρλερουά με αποτέλεσμα πλέον να κοιτά με μεγαλύτερη αισιοδοξία το μέλλον.

Απουσίες

Ο Ντεγιάγκερε (Μ) και ο Μπιέντοφ (Ε) ειναι τα νέα προβλήματα της Γάνδης. Γνωστά τα υπόλοιπα.

Bet Info

Προέρχεται απο τέσσερα σερί εντός έδρας over 2.5.

Μετά την απώλεια του κυπέλλου απο τη Ζούλτε στα πέναλντι δείχνει να μη μπορει να βρεί τα πατήματα της για τα καλά ακόμη. Τρείς αγώνες για τα πλέι οφ μετρώντας δυο ισοπαλίες και μια ήττα, αυτή πρόσφατα απο την Άντερλεχτ (0-1). Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους ο Ντιματά αστόχησε απο την άσπρη βούλα με αποτέλεσμα να τιμωρηθεί η ομάδα του δεχόμενη γκολ στο 48', δηλαδή τρία λεπτά μετά την ανάπαυλα!