Το άρθρο δημοσιεύτηκε στις 21/04/2017 στις 02:46.

Στάδιο: Stade François Coty
Χωρητικότητα: 10,446
Κωδ. ΟΠΑΠ: 686

Προϊστορία Αζαξιό - Νιόρ

Στα 8 τελευταία παιχνίδια τους, ο απολογισμός είναι: 4 νίκες η Νιόρ - 2 νίκες η Αζαξιό - 2 ισοπαλίες

Αποτέλεσμα 1ου Γύρου

Νιόρ-Αζαξιό 1-1

Κατάσταση Ομάδας

Την τραγική της αμυντική λειτουργία, πλήρωσε σε ακόμη ένα ματς η Αζαξιό, γνωρίζοντας την εκτός έδρας συντριβή με 4-2 κόντρα στο Στρασβούργο!

Αυτή ήταν η 2η συνεχόμενη ήττα για την ομάδα του ομάδα του Πανταλόνι, η οποία ναι μεν παρέμεινε χωρίς νίκη για 5ο διαδοχικό ματς, ωστόσο αν πάρει σήμερα τους 3 βαθμούς, φτάνει στους 42 βαθμούς που ουσιαστικά της δίνουν την παραμονή στην κατηγορία.

Bet Info

4 από τα 6 τελευταία της ματς, έχουν λήξει στο GG.

Για ένα ημίχρονο άντεξε την προηγούμενη αγωνιστική η Νιόρ, αφού στην επανάληψη παραδόθηκε στην ανωτερότητα της Μπρεστ γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα με 0-3.

Η ήττα αυτή, έβαλε παράλληλα τέλος στο αήττητο σερί 5 αγωνιστικών που μετρούσε η ομάδα του Ρενό, ενώ την έθεσε και εκτός μάχης της πρώτης 3άδας, αφού η διαφορά της από αυτή αυξήθηκε στους 8 βαθμούς.

Bet Info

Στα 6 από τα 7 τελευταία της ματς, έχει σκοράρει τουλάχιστον 1 τέρμα.

Εκτίμηση

Αν κάποια ομάδα καίγεται περισσότερο για τη νίκη, τότε αυτή είναι η Αζαξιό, αφού έτσι θα πιάσει το "μαξιλαράκι" των 42 βαθμών, που οδηγούν στην παραμονή! Η Νιόρ σίγουρα είναι ένας αντίπαλος στα μέτρα της, όμως όσο και να θέλω να ποντάρω στον άσσο, η εικόνα που παρουσίασαν οι Κορσικανοί στα τελευταία τους ματς με έκαναν στο να καταλήξω στην αποχή. NO BET